Zadní kolo je na zemi
				
Napsal: 
ned kvě 28, 2017 21:41:58 
				od Ba.betton
				Zdravím pánové,
 moje babetta, co čeká na zrestaurování, má při postavení na stojánek zadní kolo na zemi. Mám ji teď v rozloženém stavu, tak bych rád věděl, co udělat, aby se to po složení neopakovalo. 
Nějak mi to nejde na rozum  

  Stojánek, pružení, vidlice .. jinak mě nenapadá, čím by to mohlo být.
 
			 
			
				Re: Zadní kolo je na zemi
				
Napsal: 
pon kvě 29, 2017 7:02:42 
				od Azor
				Žádná věda - zmožený stojánek. On je to spíš takový "módní doplněk" - stačí si jednou sednout na bábu na stojánku nebo párkrát zuřivě našlapovat a je to. Někdy stačí pod dosedací část stojánku kápnout kousek páskoviny, aby se to zvýšilo, někdy je třeba nový, nejlépe vyztužený nebo upravit nějaký pevnější z jiné mašiny. Ovšem to vyztužování není tak jednoduché, ono to nesmí být moc těžké (jako na váhu). Prostě záleží na šikovnosti bastlíře.
			 
			
				Re: Zadní kolo je na zemi
				
Napsal: 
pon kvě 29, 2017 14:56:15 
				od Ba.betton
				Díky.
Áha, no to by mě ani nenapadlo, měl jsme ho za docela solidní díl.
Nějaké bastlení už moc nepřipadá v úvahu, mám totiž komplet nalakováno (včetně onoho stojánku, mrška nešel ani demontovat -samozřejmě lakovaný jinou barvou  

 ). Holt se bude muset startovat rozšlapáním :/ . Já to tipoval na nějakou závadu s pérováním apod.
 
			 
			
				Re: Zadní kolo je na zemi
				
Napsal: 
čtv čer 01, 2017 20:57:50 
				od mhi
				A je ta Babetta uz cela nastrojena? Tim ze se na ni hodi nadrz, motor, apod., tak se zmeni teziste.
			 
			
				Re: Zadní kolo je na zemi
				
Napsal: 
čtv čer 01, 2017 22:59:58 
				od Ba.betton
				Obě kola byla na zemi, to moc nepomůže  
 Jinak ten doraz není nijak zdeformovaný ...  docela hádanka 

 
			 
			
				Re: Zadní kolo je na zemi
				
Napsal: 
pát čer 02, 2017 6:30:46 
				od tuningrob
				Vyfoť ji z profilu a uka.
			 
			
				Re: Zadní kolo je na zemi
				
Napsal: 
pát čer 02, 2017 6:58:54 
				od Azor
				Proboha chlapi neblbněte, jaká záhada, nechci dělat chytrýho, ale tohle jsem zažil u desítek Babett. Na tom není co fotit, na pohled to nevypadá, ale stojánek byl vždy zdeformovaný. Origo stojánek je silně poddimenzovaný, ale pokud se k němu babetista bude napříště chovat slušně (hlavně nesedat na babču na stojánku !!!), tak většinou stačí pod jeho dosedací plochu přikápnout kousek páskoviny - tím se dosáhne dostatečného zvýšení a na pohled si toho nikdo nevšimne, jde to udělat i na už nalakovaném stroji, stačí opravdu jen minisvar, který tu páskovinu drží na místě aby to neupadlo, žádné síly to nepřenáší.
Ještě doplním: stojánek jsou vlastně takové malé štafličky bez pojišťovacího řetízku, které se při větším zatížení rozjedou - prostě šířeji rozkročí. Takže pokud není ještě jinak dojebaný, stačí nasadit delší trubku a s CITEM obě nožičky trochu přihnout k sobě (ještě lépe 2 trubky a tlačit to k sobě ála nůžky na živé ploty). Bohužel jakmile se to jednou hnulo, tak to pouhé zpětné ohnutí dlouho nevydrží a má to tendenci vracet se do nesprávného tvaru.
			 
			
				Re: Zadní kolo je na zemi
				
Napsal: 
pát čer 02, 2017 10:05:39 
				od Ba.betton
				Ok. Mně prošly pod rukou  dvě, proto někdy tak amatérské dotazy  

 . Myslel jsem, že jsi narážel na deformaci toho dorazu. Nožky jsou od sebe rozjeté tak na 2 -3 cm, co jsem to srovnával s druhou bábou. To zkusím narovnat a uvidím.  
Od pohledu se to zdálo rovné, proto jsem tomu moc nevěnoval pozornost.